24 жовтня - Міжнародний день дій на захист клімату
Група вчених із США порівняла вплив людини на планету за останні кілька тисяч років. Виявилося, що найбільш різкі зміни відбуваються з 1950 року. Так як населення Землі різко прискорило швидкість і масштаби енергоспоживання, економічної продуктивності та чисельності населення.
За останні 70 років споживання енергії перевищило всі попередні 11 700 років – в основному, завдяки спалювання викопного палива. Це величезне зростання споживання енергії дозволило різко збільшити чисельність населення, масштаби промислової діяльності, а як наслідок – забруднення та деградацію навколишнього середовища і зміну клімату.
Люди подвоїли кількість азоту на планеті через промислове виробництво для потреб сільського господарства, створили діру в озоновому шарі завдяки викидам хлорфторвуглецю (ХФВ), виділили величезну кількість парникових газів з викопного палива, щоб викликати зміну клімату на планетарному рівні, створили на Землі десятки тисяч синтетичних сполук, схожих на мінерали.
Ці та деякі інші фактори підштовхнули Землю до нової геологічної епохи.
Саме з цих причин необхідно вимагати від світових лідерів вжити термінових заходів щодо боротьби зі зміною клімату. При цьому, кліматичні заходи можуть виявитися такими ж простими діями, як навчання правильно використовувати природні ресурси. Наприклад, економити воду, електроенергію, зменшити використання пластику та поліетилену, бути раціональними споживачами та інше.
Важливо розуміти, що кліматична криза – це наша загальна проблема і на часі почати зцілювати планету, щоб в кінцевому підсумку - зцілити один одного.